اخبار

هشدار تحلیلگران برای ریزش بیشتر بیتکوین

بیتکوین پس از تجربه یک دوره بلندمدت بازار خنثی، با افت قیمت مواجه شد. این ریزش موجب شد تا چشم‌انداز بازار رمزارز از یکنواختی به نزولی تغییر پیدا کند و دوره کم‌نوسان تاریخی پایان یابد.

پس از ریزش بازار، قیمت بیتکوین به کمتر از ۲۵هزار دلار رسید؛ اما پس‌از‌آن، انتشار اخبار مثبتی مانند امکان تأیید ETFهای آتی اتریوم، باعث بازیابی بخشی از این ریزش شد و قیمت بیتکوین تا ۲۶هزار دلار افزایش پیدا کرد.

بااین‌حال، بیت‌کوین چند روزی‌ است که در کانال ۲۶هزار دلار ثابت مانده و برخی از تحلیلگران هشدار داده‌اند که اگر بیتکوین در همین کانال باقی بماند، امکان سقوط بیشتر بیتکوین نیز وجود دارد.

تحلیلگران متذکر شده‌اند که در‌حال‌حاضر، بیتکوین زیر سطوح شاخص‌های تکنیکال مهمی نظیر میانگین متحرک ۲۰۰روزه قرار دارد و اگر این رمزارز در محدوده کنونی باقی بماند، ریزش بیشتر آن را شاهد خواهیم بود.

کتی استاکتون (Katie Stockton)، یکی از تحلیلگران شرکت سرمایه‌گذاری Fairlead Strategies، قیمت بیتکوین را این‌گونه تحلیل کرده است:

«سطح حمایتی بعدی بیتکوین ۲۵٫۲۰۰ دلار است و BTC به این سطح بسیار نزدیک شده. همچنین، بازار بیتکوین نزولی به‌نظر می‌رسد؛ چرا‌که زیر سطوح تکنیکال باقی مانده و در‌قبال ریزشی دیگر بسیار آسیب‌پذیر است. درحال‌حاضر، دومین سطح حمایتی پادشاه رمزارزها ۲۰٫۶۰۰ دلار است.»

تحلیلگران صرافی بیتفینکس (Bitfinex) نیز در پیامی برای کاربران خود نوشتند:

«دوره ثبات قیمت با ریزش به‌پایان رسید. ازآن‌جاکه نوسان قیمت بازار رمزارزها در این زمان سریع اتفاق می‌افتد، سرمایه‌گذاران باید خود را برای مشاهده حرکات پرنوسان بیتکوین در آینده آماده کنند. این حرکات می‌تواند صعودی یا نزولی باشد؛ اما باتوجه‌‌به شاخص‌های تکنیکال، احتمال ریزش بیشتر قیمت نیز وجود دارد.»

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا