مقاله

تتر یورو چیست؟؛ بررسی کامل مزیت‌های خرید تتر یورو

تتر یورو (Euro Tether) استیبل‌کوین معروفی است که به‌طور گسترده در بازار رمزارزها استفاده می‌شود. سرمایه‌گذاران اغلب با خرید تتر سایر رمزارزهای خود را با این استیبل‌کوین جایگزین می‌کنند تا از سرمایه‌شان در‌برابر نوسان‌های بازار محافظت کنند.

با خرید تتر یورو، امکان شرکت در معاملات آنلاین و پرداخت در فروشگاه‌های دیجیتال و جابه‌جایی سرمایه به نقاط مختلف در کمترین زمان میسر می‌شود. در این مطلب از بلاگ تترلند، درباره تتر یورو و مزایای خرید و فروش آن به‌طور کامل صحبت می‌کنیم.

معرفی تتر یورو (Euro Tether)

همان‌طور‌که گفتیم، یورو تتر (EURt) رمزارزی است که به‌عنوان استیبل‌کوین شناخته می‌شود. این یعنی ارزش آن به ارز یورو مرتبط است و به‌طور تقریبی با نسبت یک‌به‌یک با یورو تعیین می‌شود. به‌عبارت‌دیگر، هر واحد از تتر یورو در بازار دیجیتال معادل یک یورو قیمت‌گذاری می‌شود.

خرید تتر یورو و به‌طور‌کلی تراکنش‌های مبتنی‌بر آن، در بستر فناوری بلاکچین انجام می‌شود. بلاکچین سیستمی غیرمتمرکز است که امکان ثبت و تأیید تراکنش‌ها را فراهم می‌کند. با استفاده از بلاکچین، تمام تراکنش‌های خرید و فروش تتر به‌صورت عمومی مشاهده و تأیید می‌شوند؛ اما هویت فرد یا اشخاص درگیر تراکنش مخفی می‌ماند. این موضوع به‌خصوص برای حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران اهمیت ویژه‌ای دارد. به‌طور خلاصه، ویژگی‌های مهم یورو تتر عبارت‌اند از:

  • تتر یورو استیبل‌کوینی با ارزش معادل یک یوروست.
  • این رمزارز را شرکت تتر صادر و صرافی رمزارزی بیتفینکس اداره می‌کند.
  • این رمزارز در اصل در بلاکچین اتریوم وجود دارد؛ اما در بلاکچین‌های دیگر نیز استفاده می‌شود.

طراحی و انتشار تتر یورو

هلدینگ تتر استیبل‌کوین یورو تتر را ایجاد و معرفی کرده است. این هلدینگ مؤسس و مالک پلتفرمی است که رمزارز تترو تتر گلد و را نیز معرفی و از این طریق پلی میان دنیای مالی سنتی و دنیای رو‌به‌رشد رمزارز ایجاد کرده و در آن امکاناتی از‌جمله خرید و فروش تتر و جابه‌جایی ارزهای فیات را به کاربران ارائه داده است.

مزایای خرید تتر یورو

دلایل زیادی برای انجام تراکنش‌های مالی با استفاده از استیبل‌کوین‌هایی مانند EURt وجود دارد که در‌ادامه، برخی از آن‌ها را بیان می‌کنیم.

پایداری ارزش

تتر یورو برمبنای ارز فیات یورو منتشر شده و ارزش آن به ارزش واقعی یورو وابسته است. استیبل‌کوین مذکور در‌برابر نوسان‌های ناگهانی بازار رمزارزها مقاوم است و ثبات خود را در این بازار حفظ می‌کند. این ویژگی خرید تتر یورو را به گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذارانی تبدیل می‌کند که به‌دنبال نقطه‌ای امن در پرتفوی خود هستند.

نقدشوندگی

تتر یورو امکان تبدیل سریع و آسان سایر رمزارزها به ارزهای فیات را برای کاربران فراهم می‌کند و به‌عبارت‌دیگر، قابلیت نقدشوندگی آن بسیار زیاد است. برای مثال، اگر فردی تصمیم بگیرد تا بیت‌کوین خود را با رمزارزی دیگر جایگزین کند، پس از فروش بیتکوین، ابتدا تتر دریافت می‌کند و سپس می‌تواند با استفاده از تتر، رمزارز مدنظر خود را بخرد. این ویژگی باعث می‌شود تا سرمایه‌گذاران بازار مالی رمزارزها از تتر به‌عنوان استیبل‌کوینی پرطرفدار برای جابه‌جایی سرمایه خود استفاده کنند.

شفافیت

هلدینگ مالک توکن تتر مبنای موفقیت خود در بازار معاملات مالی را بر برقراری ارتباط مبتنی‌بر اعتماد و صداقت با سرمایه‌گذاران بنا نهاده است. بر همین اساس و برای دستیابی به این هدف، این شرکت شفافیت را جزو اصول اولیه خود در معرفی رمزارزها، انجام تراکنش‌ها، گزارش‌های مالی تتر و به‌طور‌کلی در تمام سطوح در نظر می‌گیرد.

هلدینگ تتر به‌طور منظم حسابرسی‌هایی را انجام می‌دهد و جزئیات تمام تراکنش‌های انجام‌شده این شرکت را می‌توان در بلاکچین مشاهده کرد. این موضوع امنیت خاطر و اعتماد را برای سرمایه‌گذاران تتر یورو فراهم کرده است.  

کاربرد گسترده

مزیت مهم دیگر تتر یورو این است که این رمزارز تقریباً در تمامی صرافی‌ها فهرست‌ و پذیرفته شده است. پذیرش گسترده تتر برای سرمایه‌گذاران مزیت مهمی است؛ زیرا بسیاری از معاملات بازار رمزارزها با استفاده از خرید و فروش تتر به‌عنوان ارز واسطه صورت می‌گیرد؛ بنابراین، سرمایه‌گذاران نیاز دارند که اغلب صرافی‌ها این استیبل‌کوین واسطه را بپذیرند.

قابلیت تبدیل آسان به سایر رمزارزها

تتر یورو به کاربران امکان می‌دهد تا به‌راحتی رمزارزهای متنوع خود را به ارزهای دیگر تبدیل کنند. به‌عنوان مثال، با خرید تتر یورو می‌توان در هر زمان و با استفاده از تمامی پلتفرم‌های معاملات آنلاین، به‌سادگی آن را به بیتکوین و اتریوم یا سایر رمزارزها تبدیل کرد. این ویژگی مزیت بسیار مهمی برای تسهیل فرایند تبدیل و جابه‌جایی سرمایه بین ارزهای مختلف است.

حفاظت از خریداران

از دیگر مزایای مهم خرید تتر یورو، حفاظت از خریداران دربرابر کلاه‌برداران در معاملات آنلاین است. در‌حال‌حاضر، نرخ کلاه‌برداری با استفاده از اطلاعات حساب بانکی کاربران در فضای دیجیتال افزایش چشمگیری یافته است. دلیل این مسئله افزایش میزان تراکنش‌های آنلاین در سرتاسر دنیاست. این در حالی است که با استفاده از تتر یورو، می‌توان به‌راحتی و بدون نیاز به هیچ‌گونه اطلاعاتی از حساب بانکی افراد، تمامی پرداخت‌ها را انجام داد و از خطرهای مربوط به انتقال بانکی یا ارائه اطلاعات حساب بانکی در فضای آنلاین جلوگیری کرد. این ویژگی برای کسانی بسیار اهمیت دارد که به‌دنبال افزایش امنیت و حفظ حریم خصوصی خود در معاملات اینترنتی هستند.

خرید تتر

انعطاف‌پذیری در تجارت بین‌المللی

تتر یورو به‌عنوان استیبل‌کوین مبتنی‌بر ارزش یورو، برای تجارت بین‌المللی بسیار مناسب است. با استفاده از تتر یورو، تجارت‌ها و معامله‌های بین کشورها به‌راحتی انجام می‌شود. دلیل این موضوع آن است که ارزش این رمزارز باتوجه‌به نوسان دلار و دیگر ارزهای رایج در کشورهای مختلف تغییر نمی‌کند. درحقیقت، تتر یورو امکان جابه‌جایی ارز بین مرزها را با کمترین دردسر فراهم کرده است. این ویژگی مهم برای تسهیل معاملات بین‌المللی و کاهش هزینه‌ها و حفظ ثبات معاملات بین‌المللی مزیتی اساسی به‌شمار می‌رود.

کاهش هزینه‌های تراکنش

با استفاده از تتر یورو، هزینه‌های مرتبط با تراکنش‌های بانکی و ارزی کاهش می‌یابد؛ زیرا تراکنش‌های انجام‌شده با استفاده از تتر یورو از‌طریق بلاکچین صورت می‌گیرد و به واسطه‌های مالی متعدد و هزینه‌بر نیازی نیست. این ویژگی برای کسانی اهمیت دارد که معاملات زیادی انجام می‌دهند یا به هر دلیلی به‌دنبال صرفه‌جویی در هزینه‌های تراکنش هستند.

خرید و فروش دارایی‌ها در برنامه‌ها و بازی‌های مبتنی‌بر بلاکچین

معرفی و انتشار رمزارز تتر یورو خبری خوش برای افرادی است که دارایی‌هایی را ازطریق برنامه‌ها و بازارهای مبتنی‌بر بلاکچین کسب کرده‌اند. این افراد می‌توانند به‌سادگی و با استفاده از یورو تتر دارایی‌های خود را خرید و فروش و حتی نقد کنند.

متمرکزبودن و امکان سانسور

به‌دلیل کنترل کامل و متمرکز شرکت تتر لیمیتد بر EURt، این هلدینگ همواره می‌تواند هرگونه استفاده از توکن تتر یورو را متوقف و در‌صورت نیاز (مثلاً شناسایی فعالیت مشکوک در تراکنش‌ها)، از توانایی خود استفاده کند. این هلدینگ اعلام کرده است که به‌طور منظم با ناظران همکاری می‌کند تا در‌صورت نیاز، علیه فعالیت‌های مشکوک کاربران اقدام کند.

سازگاری با مقررات بازارهای مالی

در‌حال‌حاضر، هلدینگ Tether Limited به‌صورت پیوسته مطمئن می‌شود که خرید و فروش تتر یورو برمبنای قوانین بازارهای مالی صورت گیرد. این سازگاری با مقررات تصویب‌شده برای بازارهای مالی ملاک دیگری برای تأمین اعتماد سرمایه‌گذاران این رمزارز به‌شمار می‌رود.

جمع‌بندی

در این مطلب، استیبل‌کوین تتر یورو را معرفی کردیم و مزایای خرید و فروش تتر یورو را توضیح دادیم. با‌توجه‌به مزایای گفته‌شده، خرید تتر یورو به‌عنوان استیبل‌کوین متصل به یورو می‌تواند گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاران و کاربران در فضای رمزارزها و تجارت بین‌المللی باشد.

با‌این‌حال، معاملات مبتنی‌بر رمزارز تتر یورو نیز باید مانند سایر رمزارزها با دقت کامل انجام شود و سرمایه‌گذاران با بررسی کامل بازار و نوسان‌ها و قوانین به‌روز و نیز در‌نظر‌گرفتن شرایط و نیازهای خود، درباره خرید و فروش تتر یورو تصمیم‌گیری کنند. 

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا