اخبار

نگاهی به گزارش شفافیت تتر؛ ذخیره ۳.۳میلیارد دلار در صندوق اضطراری محافظت از سرمایه‌گذاران

شرکت تتر، صادرکننده استیبل‌کوین USDT، برای حفظ ثبات در اکوسیستم تتر و جلب اعتماد سرمایه‌گذاران نزدیک به ۳.۳میلیارد دلار در صندوق ذخیره اضطراری نگه‌داری می‌کند. صندوق اضطراری محافظت از سرمایه‌گذاران یا بالشتک نقدینگی (Liquidity Cushion) سرمایه‌ای اضافی‌ است که شرکت تتر بیش از ذخایر مورد‌نیاز برای پشتوانه تمام توکن‌های تتر ذخیره می‌کند.

گزارش شفافیت ذخایر تتر در ۲۴آگوست۲۰۲۳ (۲شهریور۱۴۰۲) نشان می‌دهد که بالشتک نقدینگی این شرکت نزدیک به ۳.۲۹میلیارد دلار است که در ۱۵بلاکچین مختلف ذخیره شده است.

پراکندگی استیبل‌کوین تتر در شبکه‌های مختلف

شبکه سولانا با ذخیره ۱.۰۶میلیارد دلاری، بیشترین میزان ذخیره مازاد را دراختیار دارد و شبکه اتریوم و ترون نیز با ذخایر ۶۱۷ و ۳۵۳میلیون‌دلاری در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

گفتنی‌ است مجموع دارایی‌های صندوق ذخیره شرکت تتر به عدد ۸۶.۱میلیارد دلار می‌رسد که باتوجه‌به عرضه در‌گردش ۸۲.۸میلیارد‌دلاری استیبل‌کوین USDT، پشتوانه مالی بیش از ۱۰۰درصدی این استیبل‌کوین را تضمین می‌کند.

عرضه درگردش استیبل‌کوین‌های تتر (USDT ،EURT ،CNHT و MXNT)

شایان ذکر است که دیگر استیبل‌کوین‌های شرکت تتر، یعنی تتر گولد (XAUT)، تتر یورو (EURT)، تتر پزو (MXNT) و تتر یوآن (CNHT)، برخلاف تتر دلار (USDT)، بالشتک نقدینگی ندارند. طبق گزارش اخیر، هیچ‌گونه صندوق ذخیره اضطراری‌ای برای حفظ برابری یک‌به‌یک استیبل‌کوین‌های مذکور با ارز فیات مرتبط، هنگام وقوع بحران وجود ندارد.

گزارش شفافیت تتر در حالی منتشر می‌شود که برخی از تحلیلگران و قانون‌گذاران نگرانی‌هایی بابت نقدینگی و پشتوانه مالی آن دارند. در اکتبر۲۰۲۱ (مهر۱۴۰۰)، کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) شرکت تتر را به‌دلیل انتشار اطلاعات غیرواقعی درباره صندوق ذخایر خود، ۴۱میلیون دلار جریمه کرد؛ اما از آن زمان تاکنون، نهادهای قانون‌گذار مورد نادرستی در گزارش‌های تتر پیدا نکرده‌اند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا