اخبار

تتر مجوز صدور یک‌میلیارد دلار USDT را در شبکه ترون تأیید کرد

ردیاب‌های بلاکچینی یک‌میلیارد دلار استیبل‌کوین تتر (USDT) را در شبکه ترون تشخیص داده‌اند که مجوز صدور دارند؛اما هنوز در شبکه عرضه نشده‌اند. پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری شرکت تتر، درباره این موضوع توضیح داده است که دارایی‌های مذکور به‌منظور تأمین درخواست‌های عرضه تتر در شبکه ترون و تبادلات میان‌زنجیره‌ای استفاده خواهند شد.

این ردیاب‌های بلاکچینی که ناظر تمام عرضه‌ها و تبادل‌ها و انتقال رمزارزها در شبکه‌های بلاکچینی هستند، در گزارش‌های اخیرشان از موجودیِ یک‌میلیارد‌دلاری استیبل‌کوین تتر (USDT) در صندوق ذخیره تتر روی شبکه ترون خبر می‌دهند. قرار است این دارایی به‌منظور تأمین نقدینگی کوتاه‌مدت شبکه ترون به‌کار برده شود.

ردیاب بلاکچینی WhaleAlert اولین‌بار در شبکه اجتماعی X (توییتر سابق) از تأیید مجوز صدور یک‌میلیارد دلار استیبل‌کوین تتر در شبکه ترون خبر داد که سریعاً واکنش پائولو آردوینو را در پی داشت. وی در توضیح این موضوع گفت که این یک‌میلیارد دلار صرفاً در زمان درخواست صدور تتر در آینده و تبادلات میان‌زنجیره شبکه به‌عنوان موجودی مورد‌نیاز استفاده خواهد شد. البته آردوینو افزود که در‌حال‌حاضر فقط مجوز صدور تأیید شده و هنوز عرضه واقعی انجام نشده است.

شرکت تتر یک‌میلیارد دلار تتر تخصیص‌یافته در شبکه ترون را با عنوان «دارای مجوز صدور، اما صادرنشده» (Authorized But Not Issued) مشخص کرده است. این دسته‌بندی بدین‌معنی‌ است که فقط وقتی کاربری وجوه معامله را پرداخت کند، شرکت تتر اجازه دارد تا معادل وجوه پرداختی استیبل‌کوین تتر صادر کند. این مکانیزم موجب می‌شود تا صادرکننده استیبل‌کوین از حفظ برابری کامل تترهای عرضه‌شده با پشتوانه نقدی آن‌ها مطمئن شود و همیشه نقدینگی موردنیاز شبکه تأمین باشد.

درحال‌حاضر، ۴۲.۸میلیارد دلار تتر در شبکه ترون در‌گردش است؛ درحالی‌که ارزش موجودی در‌گردش این استیبل‌کوین در شبکه اتریوم به حدود ۳۹میلیارد دلار می‌رسد. شایان ذکر است که آردوینو ژوئن۲۰۲۳ (خرداد۱۴۰۲) از صندوق ذخیره‌ای معادل یک‌میلیارد دلار استیبل‌کوین تتر در شبکه اتریوم با اهدافی مشابه خبر داده بود.

نمودار عرضه استیبل‌کوین تتر در سال ۲۰۲۳

از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون، شرکت تتر حدود ۱۶میلیارد دلار استیبل‌کوین تتر به بازار عرضه کرده است که این موضوع منجر شده تا ارزش بازار تتر در سال ۲۰۲۳ از مرز ۸۳میلیارد دلار عبور کند. درحال‌حاضر، تقریباً ۶۹درصد از بازار استیبل‌کوین‌ها در تصاحب تتر است. 

درمقابل، ارزش بازار استیبل‌کوین یو‌اس‌دی کوین از ابتدای ۲۰۲۳ تاکنون، از ۵۰میلیارد دلار به ۲۶میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است. یکی از دلایل کاهش ارزش بازار این استیبل‌کوین، ورشکستگی بانک سیلیکون‌ولی در مارس۲۰۲۳ (اسفند۱۴۰۱) است؛ چرا‌که سیرکل، شرکت صادرکننده استیبل‌کوین یو‌اس‌دی کوین، ۳.۳میلیارد دلار از پشتوانه نقدی آن را در بانک سیلیکون ولی نگه‌داری می‌کرد.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا