آموزشمتوسطمقاله

 NFT gaming چیست؟ پیدا و پنهان درباره بازی‌های NFT

NFTها مجموعه‌های دیجیتال منحصربه‌فردی در بلاکچین هستند که از آن‌ها در بازی‌ها به‌عنوان نماینده شخصیت‌ها و مواد مصرفی و سایر محصولات دادوستدشدنی استفاده می‌شود.

فناوری NFT Gaming که امروزه سروصدای زیادی در فضای رمزنگاری و بلاکچین ایجاد کرده است، از NTFها برای کسب درآمد در بازی‌های مختلف بهره می‌برد. درواقع، این فناوری با ادغام امور مالی و صنعت بازی فضای کاملاً جدیدی فراهم می‌کند که با‌ عنوان Game-Fi شناخته می‌شود.

در این مقاله از بلاگ تترلند، توضیح می‌دهیم که NFT Gaming چیست و درباره پیداوپنهان بازی‌های NFT صحبت می‌کنیم؛ پس تا پایان با ما همراه باشید.

معرفی NTF و NFT Gaming

NFT Gaming یا بازی‌های NFT جزو بازی کامپیوتری هستند که از تکنولوژی Non-Fungible Token بهره می‌برند. همان‌طورکه گفتیم، NFTها اقلام دیجیتالی دادوستدشدنی هستند که مبتنی‌بر بلاکچین عمل می‌کنند و به‌عنوان سرمایه در معاملات دیجیتالی می‌توانند استفاده شوند.

در این تکنولوژی، دارایی‌های دیجیتالی مانند شخصیت‌ها، آیتم‌ها، اموال و حتی قطعات زمین و محیط‌ها به‌صورت NFTها ایجاد می‌شوند که کاربردهای خاص و منحصربه‌فردی می‌توانند داشته باشند و به‌صورت مالکیت یکتا به هر بازیکن واگذار شوند. درواقع، بازیکن­ان می‌توانند NFTها را بخرند، بفروش، معامله و بهره‌برداری کنند.

با‌توجه‌به محدودیت مالکیت یکتا و نادر‌بودن برخی از NFTها، قیمت آن‌ها ممکن است افزایش چشمگیری یابد. این امر باعث شده است تا بازیکنان به بازی‌های NFT روی آورند و به‌عنوان سرمایه‌گذار به خرید و نگه‌داری NFTهای نادر و ارزشمند علاقه‌مند شوند.

NFT Gaming انواع مختلفی دارد که از میان آن‌ها می‌­توان به بازی‌های ویدئویی و تجربه‌های واقعیت مجازی و بازی‌های مبتنی‌بر مرورگر و تلفن‌همراه اشاره کرد.

برخی از این بازی‌ها به‌عنوان بخشی از بازی‌های بزرگ‌تر مانند MMO (Massively Multiplayer Online) هستند و برخی دیگر نیز به‌صورت غیرمستقیم به بازی‌های دیگر وابسته می‌شوند.

از مزیت‌های استفاده از NFTها در بازی‌ها می‌توان به افزایش امتیاز بازیکنان و مالکیت و کنترل دارایی‌های دیجیتالی و ایجاد بازار ثانویه برای خریدوفروش NFTها و ارتقای تعاملات اقتصادی در بازی اشاره کرد.

به‌طور خلاصه، بازی‌هایNFT با ایجاد دارایی‌های دیجیتالی معامله‌شدنی و مالکیت یکتا، تجربه جدیدی برای بازیکنان به‌ارمغان می‌آورند و امکان خریدوفروش و تبادل محتوا و ارزهای دیجیتالی را برای آنان فراهم می‌کنند.

NFT Gaming راهی برای کسب درآمد

این تکنولوژی علاوه‌بر سرگرمی، برای کسب درآمد استفاده می‌شود. درادامه، به چند روش کسب سود از این بازی‎ها اشاره خواهیم کرد.

خریدوفروش NFTها

یکی از راه‌های اصلی کسب درآمد در NFT Gaming، خریدوفروش NFTها در بازارهای ثانویه است. اگر بتوانید NFTهایی که در بازی به‌دست آورده‌اید، با قیمت مناسب بخرید و در زمان افزایش قیمتشان آن‌ها را با قیمت گران‌تری بفروشید، از این راه می‌توانید سود کسب کنید.

ارتقا و بهبود NFTها

برخی بازی‌ها امکان ارتقا و بهبود NFTها را فراهم می‌کنند و با ارتقای آن‌ها، ارزششان نیز افزایش خواهد یافت. در‌نتیجه، آن‌ها را در بازارهای ثانویه با قیمت بیشتری می‌توانید بفروشید و درآمد کسب کنید.

بازی‌های رقابتی و تورنمنت‌ها

برخی از NFT Gamingها امکان شرکت در رقابت‌های آنلاین را فراهم می‌کنند. با قرارگرفتن در جایگاه‌های برتر یا بهبود عملکرد قبلی خود در این تورنمنت‌ها، جوایز و پاداش‌های ارزی می‌توانید دریافت کنید.

اقامتگاه و مکان‌های مجازی

برخی از بازی‌های NFT امکان ایجاد اقامتگاه و مکان‌های مجازی را برای بازیکنان فراهم می‌کنند. در این اقامتگاه‌ها، فضاها و دکوراسیون‌ها و آیتم‌های دیگر را می‌توانید به فروش بگذارید و درآمدزایی کنید.

ارتباط با سرمایه‌داران

در NFT Gaming، ارتباط با جامعه ازجمله بازیکنان و سرمایه‌گذاران بسیار مهم است. ازطریق تبادل‌نظر و ارتباط با افراد دیگر، می‌توانید شبکه‌سازی و همکاری‌های تجاری برقرار کنید و فرصت درآمدزایی بیشتری به‌دست آورید.

فراموش نکنید که NFT Gaming مانند هر فعالیت سرمایه‌گذاری و کسب درآمد دیگری، ریسک‌های خود را دارد و نیازمند بررسی دقیق درباره بازی‌ها و بازارهای آن است.

بازی‌های محبوب NFT

روزبه‌روز محبوبیت بازی‌های NFT در حال افزایش است و با‌توجه‌به تغییرات سریع در این صنعت، فهرست بازی‌های محبوب NFT امکان دارد همواره در حال تغییر باشد. درادامه، به برخی از بازی‌های NFT محبوب حال‌حاضر اشاره خواهیم کرد.

Sorare

Sorare نوعی بازی فوتبال فانتزی است که بازیکنان آن را می‌توان جمع‌آوری کرد و خرید. کاربران می‌توانند تیم فوتبال خود را با استفاده از کارت‌های رایگان یا خریده‌شده ایجاد کنند. هربار که تیم برنده شود یا گل جدیدی بزند یا تورنمنتی را تکمیل کند، امتیاز بیشتری کسب می‌کند و ارزش تیم خود را افزایش می‌دهد.

Gods Unchained

Gods Unchained بازی ارزشمند و قابل‌معامله‌ای است که روی بلاکچین Ethereum ساخته شده است و به بازی‌های Magic: The Gathering و Hearthstone بسیار شباهت دارد. بازیکنان با استفاده از توانایی‌ها و خلاقیت خود، با سایر بازیکنان رقابت می‌کنند. هرچقدر تعداد برد بیشتری داشته باشند، آیتم‌های بیشتری داخل بازی می‌توانند جمع‌آوری کنند تا در بازی‌های بعدی از آن استفاده کنند یا آن‌ها را بفروشند.

مجموعه NFT Binance

این مجموعه‌ها جعبه‌های رمزنگاری‌شده مرتبط با موضوع یا پروژه‌ای خاص دارند. هر جعبه رمزنگاری‌شده شامل NFT تصادفی با کالکشن‌های مختلف است. کاربران می‌توانند جعبه‌ها را به‌صورت حدسی انتخاب و آن را باز کنند تا مقدار NFT پنهان‌شده درون آن مشخص شود یا حتی بدون بازکردن جعبه آن را بفروشند.

مجموعه‌های Mystery Box Collections مربوط به Game-Fi (ترکیب بازی و امکانات مالی) از بازی‌های محبوب‌ این مجموعه‌ هستند. برخی از این مجموعه‌ها عبارت‌اند از:

مجموعه MOBOX

این پلتفرم روی BSC ساخته و در آن DeFi با NFT ترکیب شده ­‌است. در این بازی، جعبه‌های رمزنگاری‌شده هشینگ تصادفی دارد که هرچه قدرت هشینگ بیشتر باشد، ارزش آن بیشتر خواهد بود.

مجموعه My Neighbour Alice

ازجمله بازی‌های ساخت جهان مجازی است. در این بازی نیز آیتم‌های NFT وجود دارند.

اساس بازی‌های NFT جمع‌آوری دارایی‌های دیجیتال و ایجاد قوانین برای تعامل بازیکنان با یکدیگر است. کاربران ارزش NFTهای خود را با‌توجه‌به قابلیت جمع‌آوری یا کاربرد آن‌ها ارزیابی می‌کنند. Game-Fi بازی اقتصادی جدیدی ایجاد کرده و روش تهیه و استفاده از NFTها را تغییر داده است.

جمع‌بندی

NFT Gaming به‌عنوان روشی برای کسب درآمد در دنیای Game-Fi رواج یافته­ است. شما می‌توانید NFTهای درون بازی خود را به کلکسیونرها و بازیکن‌های دیگر بفروشید و از آن‌ها برای بهبود وضعیت در بازی‌ها بهره ببرید و توکن و درآمد کسب کنید. از ویژگی جالب این بازی‌ها آن است که به‌رایگان ارز دیجیتال می‌توانید به‌دست آورید.

ناگفته نماند که ماجرا به‌ همین سادگی هم نیست و علاوه‌بر اینکه باید روی آن‌ها وقت و انرژی زیادی گذاشت، گاهی اوقات ابتدا باید مقداری هزینه و سپس به‌تدریج به کسب درآمد فکر کرد. این بازی‌ها شامل آیتم‌ها، شخصیت‌ها، زمین‌ها و… می‌شوند که NFTمحور هستند و آن‌ها را می‌توان خریدوفروش کرد.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۳ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا